TRIMOVÁNÍ, STŘIHÁNÍ, KOUPÁNÍ

TRIMOVÁNÍ

PROČ JE TRIMOVÁNÍ DŮLEŽITÉ ?

  • Pokud chcete, aby měl váš drsnosrstý pes funkční, krásnou, zdravou a lesklou srst, pak je pravidelné trimování důležité. Typ a struktura srsti je dána geneticky, velký vliv má však výživa psa a především péče o srst.
  • Pravidelné odstraňování odumřelých chlupů, umožňuje růst nové, krásné a zdravé srsti. Udržuje tak zdravou, krásnou, funkční srst v kondici po celý rok.
  • Díky trimování srst hrubne a je odolnější vůči nečistotám, vlhku, mrazu ... Pokud psa s hrubou srstí ostříháte, nedochází k výměně chlupů, srst plstnatí, řídne a ztrácí svou ochranou a samočistící funkci.
  • Vytrhává se pouze přerostlá odumřelá srst a zůstává nová krycí srst (musíte však chodit pravidelně).                              Cena 1 hod/400 Kč

STŘÍHÁNÍ

Máte li doma pejska se srstí určenou ke stříhání, svěřte ho do mé péče

  • Střih je třeba přizpůsobit ročnímu období, vašim potřebám, ale hlavně potřebám vašeho pejska - na to je třeba myslet především !
  • Pokud nevíte, jaký tip srsti má právě váš mazlíček, jednoduše se přijďte poradit. Ráda vám vysvětlím potřebné.
  • Je dobré se o střihání zajímat už mezi 3 a 4 měsícem věku. Pejsek se zatím částečně seznámí s touto procedurou. Lépe si pak zvyká a mi si můžeme popovídat ohledně česání a koupání a vy se tím můžete vyhnout případným pozdějším komplikacím. U některých plemen je brzké částečné střihání nutností např. u jorků je třeba včas vystříhat ouška, aby jim pěkně stála.

Cena od 360 Kč

KOUPÁNÍ

  • používám profesionální kosmetiku Iv San Bernard

cena od 240 Kč 

SNAD TOTO VIDEO ODPOVÍ NA ČASTOU OTÁZKU OHLEDNĚ TRIMOVÁNÍ NEZASVĚDCENÝM - "A NEBOLÍ TO TOHO PEJSKA A NEUBLIŽUJE MU TO ?" SRST KTERÁ JE URČENA K TRIMOVÁNÍ SE TRIMUJE Z DŮVODU, ABY BYLA FUNKČNÍ. PŘEDSTAVTE SI TO PODOBNĚ JAKO FUNKČNÍ TRIKO. 1. SRST MUSÍ BÝT K TRIMOVÁNÍ URČENÁ !!! - FAKT NEMŮŽETE VYTRHAT SRST PSOVI JEN PROTO, ŽE TO TAK CHCETE
2. ABY MOHLA RŮST NOVÁ KVALITNÍ HRUBÁ TRIM. SRST, MUSÍTE TU STAROU - SPRÁVNÝM ZPŮSOBEM ODSTRANIT TO ZNAMENÁ ODSTRANIT CELÝ CHLUP Z KŮŽE - NE NEBOLÍ TO JDE TO DOBŘE, JE STARÁ A PŘIPRAVENÁ, JEN MUSÍTE VĚDĚT JAK NA TO !
3. TÍM SE PŘIPRAVÍ MÍSTO PRO NOVOU SRST, TAKŽE KDYŽ PRAVIDELNĚ TRIMUJETE, (ZBAVUJETE PSA SRSTI, KTERÁ MU VADÍ MŮŽE HO I SVĚDIT) PEJSKOVI PAK ROSTE HUSTČÍ A KVALITNĚJŠÍ KOŽÍŠEK, KTERÝ HO CHRÁNÍ PŘED VLHKEM, CHLADEM I HORKEM ALE I ŠPÍNOU. KDO MÁ DOMA HRUBOSRSTÉHO PSA, MŮŽE POTVRDIT, ŽE POKUD SE VYVÁLÍ KLIDNĚ V BAHNĚ, POTÉ CO USCHNE OKLEPE HO ZE SEBE A JE ZASE ČISTÝ, POPŘÍPADĚ LEHCE VYČÍSNETE A TÍM SE DOSTÁVÁME K DALŠÍMU BODU
5. CO SE STANE KDYŽ BUDETE TAKOVÉHO PSA STŘIHAT JEŠTĚ HŮŘE HOLIT (V TOM JE TOTIŽ ROZDÍL)- SRST A JEJÍ FUNKČNOST ZNIČÍTE - PŘEDSTAVTE SI NA SOBĚ FUNKČNÍ TRIKO DĚRAVÉ JAKO CEDNÍK, TAKÉ VÁM BUDE K NIČEMU !!! SRST NEVYTÁHNETE Z KŮŽE, ALE PŘESTŘIHNETE, TUDÍŽ NEUDĚLÁTE MÍSTO PRO NOVOU SRST, TA PAK ŘÍDNE, ZTRÁCÍ BARVU A NE JEN TO. SRST JE PŘESTŘIŽENÁ, TUDÍŽ OTEVŘENÁ, TÍM PÁDEM DO SEBE NASÁVÁ VLHKO, CHLAD - ZTRATILA SVOJI OCHRANNOU FUNKCI A CO SE MŮŽE STÁT HŮŘ, POKUD PSA VYHOLÍTE A TEN PAK JE BUĎ NA SLUNÍČKU NEBO V MRAZU ? SPÁLÍ SE-NO JO, ALE CO VÍ MÁLO KDO, ONA TAKY DÍKY TOMU MŮŽE V TĚCHTO MÍSTECH PŘESTAT RŮST ÚPLNĚ A PAK VÁM MŮŽOU NA VETERINĚ DĚLAT SEBE LEPŠÍ TESTY A NEMŮŽOU PŘIJÍT NA TO, ČÍM TO JE. JINAK SRST SE TAKÉ ZJEMNÍ A CUCHÁ SE, TAKŽE JESTLI NECHCETE TRIMOVAT, KVŮLI TOMU ABY JSTE SI UŠETŘILI PRÁCI, OSTŘIHÁNÍM SI JÍ VLASTNĚ PŘIDĚLÁTE !!! TAK A TEĎ UŽ MÁTE DOSTATEK INFORMACÍ A ROZHODNUTÍ A ZODPOVĚDNOST UŽ JE NA VÁS - DOVOLÍM SI JEŠTĚ MALÉ PŘIROVNÁNÍ Z MÉHO ŽIVOTA - UŽ 2X SE MI PODAŘILO OMYLEM NATANKOVAT DO AUTA MÍSTO NAFTY BENZÍN, CO SE MI ALE ZATÍM NEPOVEDLO, ABY NÁŠ NAFŤÁK NA TEN BENZÍN JEZDIL ! JEN MĚ TO STÁLO VÍC PENĚZ:-)